Fotozeszyt

Po raz kolejny miałam możliwość testować produkt od Saal Digital Polska. Tym razem zdecydowałam się na wykonanie fotozeszytu.

Format 14 x 14 cm – 48 stron.

Ogólnie:

Zeszyt posiada matową folię ochronną jako zabezpieczenie okładki z zewnątrz, a całość połączona jest za pomocą solidnej spirali. Poszczególne strony zeszytu – papier o gramaturze 200 g/m².

Całośc bardzo zgrabnie się prezentuje, a możliwość wzbogacenia projektu o dowolne tła i grafiki sprawia, że jest on na prawdę oryginalny.
Polecam ! 🙂

Dla ciekawskich kilka szczegółów poniżej:

Gramatura: W przypadku moich zdjęć, ten papier nie do końca się sprawdził. Te same zdjęcia wydrukowane „na błysk”, w niektórych przypadkach zdecydowanie lepiej się prezentują. Gramatura papieru, powoduje że, stonowane, ciepłe zdjęcia wyglądają bardzo bardzo dobrze, jednak w przypadku gdy na zdjęciu uchwycona została gra świateł czy odblaski to zdjęcie jest mocno przygaszone.

W niektórych przypadkach, powstaje również złudzenie ziarna na zdjęciu – w moi pzypadku jest to niestety na niekorzyść.

Powierzchnia: Papier jest gładki i miły w dotyku – lekko satynowo-gumowy.

Grafiki: Fotozeszyt można ozdobić plikami gif lub dowolnymi tłami, które daje nam apliakacja, w kórej projektujemy swój zeszyt. Jakość ww. na naprawdę wysokim poziomie.

Rozmiar: – W tym konkretnym przypadku efekt „małej książeczki” był zamierzony, jednak gdyby nie tematyka zdjeć i sposób realizacji projektu nie zdecydowałabym się na wymiar 14×14. Pomimo 48 stron, całość sprawia wrażenie wręcz miniaturki.

Jestem bardzo zadowolona i zdecydowanie polecam 🙂 !